środa, 27 maja 2015

DEAL OR NO DEAL czyli teleturniej na planszy

Kilka lat temu światowa telewizja wręcz zachorowała na punkcie telewizyjnej loterii "Deal or no deal"  (oryginalny tytuł polsatowego teleturnieju "Grasz czy nie grasz") do tego stopnia, że powstały wszelkiego rodzaju gry PC,DVD,java,android,flash,,elektroniczne gierki i gry planszowe oparte o ten teleturniej.

Ponieważ jestem posiadaczem gry planszowej "Deal or no deal" opartej o brytyjski format, postaram się wam go opisać i go ocenić.


ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

-INSTRUKCJA
-PLANSZA
-24 PUDEŁECZKA
-22 KARTONIKI Z NOMINAŁAMI
-22 PROSTOKĄTNE PRZYKRYWKI
-NOTATNIK
-24 KARTY DECYZJI (6xDEAL,NO DEAL,SWAP,NO SWAP)
-DŹWIĘKOWA IMITACJA TELEFONU

ZASADY GRY

Gracz stoi przed szansą wygrania wirtualnych 250000 funtów. Uczestnik wybiera 1 z 22 pudełek jako swoją. Następnie eliminuje zawartość 5 pudełek. Po rundzie eliminacyjnej następuje etap tzw. oferty kupna pudełka przez bankiera, który stara się kupić od gracza pudełko po najmniejszej,lecz rozsądnej cenie. Jeżeli gracz się zgodzi na ofertę kończy grę, jeśli odrzuci ofertę następuje kolejna runda eliminowania 3 pudełek po których następuje kolejna oferta i tak dalej, do czasu kiedy na planszy zostaną 2 pudełka, wtedy następuje kolejna oferta bankiera, następnie oferta zamiany i ujawnienie sekretu własnego pudełka

PLUS/MINUS

+ Grafika zbliżona do tej telewizyjnej wersji
+ Imitacja telefonu która "Dźwiękuje" jinglami z teleturnieju, oraz głosem prowadzącego Noela Edmondsa
+ Imitacja telefonu służy jako bardzo dobry kalkulator do ofert bankiera
+Możliwość gry do 6 osób (6 tur gry gdzie każdy decyduje o tym czy przyjmuje ofertę, lecz tylko 1 z nich otwiera i eliminuje zawartości  pudełek. Po każdej turze wybierający się zmienia i wygrywa gracz, który po wszystkich turach wygrał najwięcej wirtualnej kasy)

-Pudełko jest otwierane z bocznej strony. Powoduje to, że długo się tą gre rozkłada, długo się tą gre składa. W pudełku nie ma porządku (prasowanka jakoś załatwiłaby ten problem)
-Imitacja telefonu jest zbyt głośna
-Czasami ta imitacja telefonu myli się z wyrażaniem ofert (czasami wyświetla oferty niższe od najniższego dostępnego nominału na planszy)
-Lekko pudełeczka prześwitują od spodu

MOIM ZDANIEM

"Deal or no deal" jest bardzo dobrą grą do imprez. Bardzo dobrze wykonana,kiepsko spakowana. Z powodu takiego, że na punkcie teleturniejów mam hopla, ja jako drobiazgowa osoba oceniam tą gre bardziej na plus 7/10

REKLAMA
0 komentarze: