sobota, 30 maja 2015

DICTUMIX kołem się toczy

Przepraszam za dosyć dziwny tytuł, lecz chciałbym wam zaprezentować grę na platformę android/Windows phone/IOS "DICTUMIX" autorstwa Wojciecha Pijanowskiego którego zapewne kojarzycie jako prowadzącego takich teleturniejów jak "Koło fortuny","Szczęśliwy rzut","Magia liter","Sponsor" i innych gier telewizyjnych jego autorstwa.

O GRZE


Celem zabawy jest układanie na swojej planszy wyrazów – co najmniej trzyliterowych rzeczowników w liczbie pojedynczej. Gracze wybierają ze wspólnej tablicy litery punktowane w zależności od koloru pola, na którym się znajdują. W każdej rozgrywce mają one inną punktację.
Wybieramy literę z tablicy i umieszczamy ją na swojej planszy – pozostali Gracze robią to Jeśli nie zrobią tego w wyznaczonym czasie, komputer umieści literę na losowym polu planszy „spóźnialskiego”. Wtedy następny Gracz wybiera literę itd., aż do całkowitego wypełnienia planszy.
Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów w rozgrywce. O zwycięstwie, do którego kluczem jest dynamiczne dostosowywanie swojej strategii do zmieniającej się sytuacji – decyduje zasób słownictwa i elastyczność.
Pewnym ułatwieniem dla Gracza mogą być „Moce”. Jeśli Gracz położył złą literę, lub położył ją w złym miejscu – może zawsze skorzystać z podmiany, albo z jokera. Może też podejrzeć planszę przeciwników. Ma też do dyspozycji broń ostateczną – losową zamianę wartości pól na planszy w trakcie rozgrywki, i tym samym może – w sposób niekontrolowany – zmienić punkty zdobyte przez poszczególnych graczy

PLUS / MINUS


+Dosyć oryginalne reguły gry. Dosyć mi się podoba taki mix legendarnych scrabbli i gry w statki gdzie każdy ma własną planszę którą w DICTUMIX ma zapełnić słowami a co za tym idzie punktami. Gra z litery na litere jest coraz trudniejsza i bardziej ekscytująca
+ Jest darmowa i dostępna na bodajże każdą platformę urządzeń mobilnych
+ Bardzo prosty wygląd, ładna kolorystyka, prosty interfejs przyciągają moją uwagę co do tej gry
+Dwie wersje językowe PL,ANG
+Możliwość gry w wersji multiplayer ale także gry z komputerem

-Czasmi gra się zacina,nieco się myli w liczeniu punktów(cieszyć się że wydawcy nad tym panują by tych błędów było coraz mniej)

OGÓŁEM

Bardzo ciekawa gra słowna, polskiego pomysłu z oryginalnymi zasadami,ciekawą kolorystyką która zmusza do myślenia także strategicznego, bo nie wiesz jaką literę wybierze przeciwnik, więc trzeba być przygotowanym w tej grze na wszystko. Gra edukacyjna, która rzeczywiście uczy słownictwa. JESTEM POD WRAŻENIEM.  9/10

0 komentarze: